משלוח חינם* ברכישה מעל 800 ש"ח!
  • משלוח חינם* ברכישה מעל 800 ש"ח!
שירות ומכירות - 072-3933313

מדריך רכישה – איך לבחור גריל גז איכותי

החלטתם להשתדרג. מנגל פחמים OUT גריל גז IN. מזל טוב. עכשיו אתם עומדים בפני הבחירה איזה גריל גז לקנות? איך לבחור גריל גז מבין המגוון העצום המוצע למכירה? צוות המומחים של אלמוג הכין עבורכם רשימה של כל הדברים שיש לקחת בחשבון כשבאים לרכוש גריל גז.

בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית ברכישת גריל גז והעדפה ברורה שלו על פני מנגל פחמים מאובק. לפני שאתם מבצעים את הרכישה, חשוב לתת את הדעת על מספר נתונים אשר יסייעו לכם לבחור בגריל הגז המתאים ביותר עבורכם.

זול? יקר? אולי כדאי לשים את הדגש על האיכות

המחירים של גריל גז נעים החל מ-200 ש”ח לגריל גז פשוט ביותר ומגיע ל-30,000 ש”ח ומעלה עבור גריל גז ברמת האיכות והגימור הגבוהה ביותר. הבחירה הנכונה ביותר היא להגדיר תקציב מקסימום המיועד לרכישת גריל גז כאשר את הדגש העיקרי מומלץ לשים על איכות החומרים מהם בנוי הגריל. מבערים איכותיים המהווים את “המנוע” של הגרילר אמורים להחזיק למשך שנים רבות. גריל גז העשוי יציקת מתכת נהנה מעמידות לאורך זמן, רשת יציקת ברזל תפזר את חום הצלייה באופן שווה יותר וכמובן תהיה עמידה יותר ממתכת זולה מצופה אמייל.

מערכת ניקוז השומנים וקלות ניקוי הגריל מהווים אף הם פרמטר חשוב בעת הבחירה בגריל גז חדש. מערכת ניקוז איכותית של שומנים תאפשר לכם להיפטר מהשומן המיותר אשר עלול להידלק ולגרום למזון הנצלה להישרף. מכיוון שתחזוקה נאותה תשמור על אריכות ימים של הגריל, מומלץ לוודא שניתן לנקות את הגריל בקלות.

עוצמת הצלייה BTU

אחד הנתונים החשובים הוא עוצמת הצלייה אשר מוגדרת בדרגות BTU. מומלץ לרכוש גריל גז אשר עוצמת ה-BTU עומדת על כ-12,000 BTU לכל מבער. כלומר, במידה ומדובר בגריל גז בעל 4 מבערים העוצמה הכוללת צריכה לעמוד על לפחות 48,000 BTU עבור כל המבערים. יש לדעת שלעיתים מוסיפים בחישוב גם את עוצמת ה-BTU של כירת הצד (במידה וקיימת), לכן מומלץ לברר זאת מול המוכר.

אביזרים נלווים

כמו כמעט כל מוצר, גם לגריל הגז יש מוצרים נלווים אשר עשויים לעשות את ההבדל. כיסוי איכותי, עמיד במים ובקרינה יסייע לכם לשמור על הגריל לאורך שנים רבות. מברשת ניקוי תשמור על רשת נקיה, סט כלים איכותי ועמיד יאפשר לכם “לנהל” את המזון הנצלה באופן יעיל.

2 מבערים? אולי 3? ומה אם יש מבצע על 4 מבערים? הגודל כן קובע!

ככל שיש יותר מבערים, כך שטח הצלייה גדול יותר וכך גם גודל הגריל כולו. זהו נתון חשוב שיש לקחת בחשבון בעת שבוחרים בגריל גז חדש. אם אתם מתכננים להתקין את הגריל במרפסת שמש קטנה וקהל האורחים צפוי לעמוד על עד 10 אורחים, גריל גז בעל 2 מבערים אמור לעשות את העבודה. אם מדובר בגריל המיועד לעמוד במרפסת גג גדולה או בגינה או במקרה שאתם צפויים לארח כמות של 10-30 אורחים, גריל גז בעל 3 או 4 מבערים יספק את הביצועים הנדרשים.

ואחריות חבר, מה עם האחריות?

חשוב לדעת שכל גריל גז המשווק בישראל הוא בעל תו תקן מטעם מכון התקנים הישראלי, אך כמו בכל מוצר אחר, כך גם בגריל גז – כאשר קיימת אחריות ארוכה הדבר מצביע על ביטחון של היצרן באיב ואיכות המוצר ועל כן הוא מעניק לגריל אחריות ארוכה. לכן זהו אחד הפרמטרים שבהחלט יש לשים אליהם לב.

הגריל הגיע, מה עושים עכשיו?

קיבלתם את הגריל הביתה ועכשיו צריך להתקין אותו. מכיוון שמדובר בגריל גז, חשוב שטכנאי גז יחבר אותו למערכת הגז (לבלון גז נייד או למערכת הגז הביתית). זהו גם החוק. לרוב גם הפעלת האחריות תלויה בכך שאת ההתקנה ביצע טכנאי גז מורשה. מכיוון שלעתים צינור הגז חשוף לקרינת השמש, מומלץ לכסות אותו ולבצע מעת לעת בדיקה תקופתית לשלמות הצינור ולוודא שלא נוצרו בו קרעים או סדקים אשר עשויים להוביל לדליפת גז מסוכנת.

בסיום השימוש בגריל מומלץ מאוד לנקות אותו משיירי שומן ולכלוך וזאת על מנת לשמור על גריל תקין לאורך זמן. שימוש בחומרים כימיים חזקים עשוי לפגוע בפעולה תקינה של הגריל ולכן מומלץ להשתמש בנוזל כלים ומים.

דילוג לתוכן