משלוח חינם* ברכישה מעל 800 ש"ח!
 • משלוח חינם* ברכישה מעל 800 ש"ח!
שירות ומכירות - 072-3933313

מומחי האש והמנגל של אלמוג ישבו ביחד וייצרו עבורכם רשימה עם טיפים מנצחים למנגל.

הכנות

 1. הפשירו את הבשר: הוציאו אותו מהמקרר כשעה וחצי-שעתיים לפני תחילת הצלייה. אם הבשר קפוא, הפשירו אותו במקרר – וכך תשמרו על מרקמו בצורה טובה יותר.
 2. תבלנו את הבשר: מלח שחור ומלח ים גרוס מומלצים לתיבול בשר אדום לפני ובזמן הצלייה. הודו ועוף מומלץ להשרות במרינדה.
 3. ניקיון הרשת: נקו את הרשת עם מברשת פלדה ושמנו אותה עם חצי בצל טבול בשמן רגיל. מומלץ להשתמש ברשת עבה ממברזל, האוגרת חום רב ומעבירה אותו לבשר.
 4. מתי להדליק את הגחלים: הדליקו את המנגל כשעה לפני שאתם מתכננים להתחיל לצלות עליו בשר. הקפידו שהגחלים יהיו בצבע אדום, ללא להבות, כדי שלא יחרכו את הבשר.

בזמן הצלייה

 1. הקפידו על מידת העשייה: שאלו את הסועדים באיזה מידת עשייה הם רוצים את הנתחים שלהם: Rare, medium או well done והשאירו את הנתחים על האש בהתאם לכך.הפכו את הסטייק רק לאחר שתראו בחלקו העליון אדמומיות וטיפות קטנטנות. ככל שהטיפות רבות, רמת העשייה מתקרבת ל- Well Done. כמובן – לאחר שצליתם צד אחד, הפכו את הסטייק לצד השני.
 2. הפוך, גוטה, הפוך: המתינו כמה דקות לפני הפיכת הבשר. ומכל מקום, לא כדאי להפוך את הבשר יותר מפעמיים, שכן הדבר פוגע בעסיסיות.
 3. עיקרון המים: במידה והלהבה פורצת, השפריצו מעט מים על האש כדי שלא תשרוף את הבשר.
 4. שמרו מרחק: התקרבו והתרחקו מהגחלים לפי גודל הנתח ומידת העשייה. במידה והנתח עבה, שמרו על מרחק של 20 ס”מ מהגחלים. אם הוא דק – צלו אותו קרוב אליהם ככל הניתן.

לאחר הצלייה

 1. לאחר סיום הצלייה: מומלץ להשאיר את הרשת על האש כך ששאריות השומן יישרפו ויהיה קל לנקות אותה.
  בהצלחה!

נשמח לייעץ ולסייע לכם בכל הנדרש!

אם אתם נגרים, שיפוצניקים או טכנאים או חובבי DIY, בוודאי נתקלתם במושגים “מברגת אימפקט” ו-“מברגת קלאץ’”. אם עדיין אין לכם מברגה ואתם מתכננים לרכוש אחת חדשה ותהיתם מה ההבדל בין מברגת אימפקט וקלאץ’ ולאיזה שימוש מתאימה כל אחת מהמברגות, הכנו עבורכם סיכום מתמצת.

מברגה נטענת היא אחד הכלים הכי שימושיים שיש, כך שלא משנה אם אתם בעלי מקצוע או רק מרכיבים שידה מדי פעם, אתם חייבים שתהיה לכם מברגה איכותית בארגז הכלים. במהלך תהליך רכישת המברגה, שמעתם ככל הנראה את המושג “מברגת אימפקט”, ותהיתם מה ההבדל בינה לבין מברגת קלאץ’ (מברגה “רגילה”), ומה היתרונות והחסרונות של כל אחת מהן.

מברגת קלאץ’

מברגת קלאץ’, היא מברגה הכוללת מנוע שמסובב את המקדח או ראש ההברגה דרך “גיר” המורכב מגלגלי שיניים (מכונה לעתים “מברגה/מקדחה”). מברגות אלו כוללות גם מנגנון קלאץ’, אשר בדיוק כמו מנגנון הקלאץ’ ברכב שלנו, כולל מערכת גלגלי שיניים בעלי יחסי המרה. בעת העבודה עם המברגה, גלגלי השיניים של מנגנון הקלאץ’ מסתובבים בהתאם לוויסות מנגנון הפיתול אשר נקבע ע”י המשתמש באמצעות ווסת טורק המאפשר לבחור את רמת כח הסגירה עד לרמה המרבית, שמעבר לה הקלאץ’ יחליק והמברגה תפסיק לסובב את הבורג. כאשר צריך לבצע קידוחים ניתן גם לנעול את הקלאץ’ על מצב מקדחה לקבלת כח סגירה מרבי. בנוסף, במברגות קלאץ’ יש פוטר אוטומטי, שהינו וורסטילי מאוד, הוא מאפשר שימוש במקדחים עגולים, בביטים להברגה, ראשי שיוף או מברשות ברזל עגולות

מברגת אימפקט

מברגת אימפקט פועלת בצורה שונה ממברגת קלאץ’. מברגות האימפקט הן פיתוח יחסית חדש הכולל מנגנון מיוחד עם פטיש פנימי. מברגת אימפקט פועלת כמו מברגה רגילה כל עוד היא אינה נתקלת בהתנגדות. כאשר המברגה נתקלת בהתנגדות גבוהה, מנגנון הפטיש נכנס לפעולה ובמקום סיבוב רציף מקבלים רצף של מכות סיבוביות קצרות, בעלות כח מתפרץ. בעזרת מנגנון זה יכולה מברגת אימפקט להשיג כח סגירה גדול יותר מאשר מברגת קלאץ’, לעיתים אף פי שניים או שלושה. בניגוד למברגת קלאץ’, במברגות אימפקט נעשה שימוש בראש משושה (ביטים), בגלל כח הסגירה העצום, שהינו פחות וורסטילי אבל מונע החלקה של הביט.

יתרונות וחסרונות

מברגת אימפקט מספקת כח הברגה רב, דבר המהווה יתרון בעת ביצוע עבודות הדורשות מומנט רב כגון סגירת ברגים קודחים במתכת. בנוסף לכך, ראש האימפקט גם מספק כח בכיוון ההברגה, דבר שלא דורש לחיצה בחוזקה על המברגה כדי שהבורג יחדור אל החומר, מה שהופך הברגת ברגים לתוך מתכת או עץ לקלה ומהירה יותר. בשימוש במברגת קלאץ’ אנו משיגים דיוק רב יותר באמצעות ווסת הטורק במאפשר לנו לווסת את עוצמת בפיתול. דבר המאפשר לנו להשיג יש דיוק גדול יותר בעבודה היות שהיא מספקת פחות כח מוחלט, אבל היא מספקת את הכח בצורה קבועה, חלקה ועדינה יותר. מעבר לכך שמנגנון הקלאץ’ מאפשר לווסת בצורה מדויקת את כח ההברגה, כך שהסכנה להחדיר את ראש הבורג עמוק או “למחוק” אותו אל תוך החומר קטנה יותר. מברגת קלאץ’ מתאימה יותר לביצוע קידוחים גם בגלל הראש שתואם למקדחים עגולים מהסוג הנפוץ, וגם עקב העובדה שהיא לא נוקשת בעת מאמץ, מה שמאפשר שמירה על חיי המקדח ואפילו קידוח יותר מהיר.

אז איזו מברגה כדאי לבחור?

ראשית יש לבחון מה השימוש העיקרי שלך על מנת לבחור את המברגה המתאימה לך. אם אתה בעל מקצוע שצריך כלי חזק בעל יכולת התמודדות עם עוצמות גבוהות / ברגים ארוכים, אנו ממליצים לבחור במברגת אימפקט, שתהפוך את חייך לקלים יותר ואת עבודתך למהירה יותר. מי שלא נזקק לכח הברגה גדול ומבקש גם לקדוח עם המברגה (כמובן בהתאמה לחומר), עובד בעיקר עם ברגים עדינים ורוצה כלי וורסטילי יותר, טוב יעשה אם יבחר במברגה המסורתית. הפתרון האידיאלי הוא לקנות סט מברגות אימפקט וקלאץ’, המשתמשות באותו סוג סוללות ומטען.

לכולנו זה קרה. נשרפה נורה בבית / יש נזילה בשירותים / צריך לתלות תמונה / להרכיב רהיט או כל פעילות אחרת הדורשת כלי עבודה. מגוון כלי העבודה הרחב אשר ניתן למצוא כיום עשוי לבלבל – אז במקום שתטרידו בכל פעם את השכן, החלטנו לעשות לכם סדר ולהכין רשימת כלי עבודה שמומלץ שיהיו בכל בית וחילקנו אותם לשתי קטגוריות – כלי עבודה ידניים וכלי עבודה חשמליים.

כלי עבודה ידניים

כלי העבודה הבסיסיים ביותר הנדרשים לכל בית, הם כלי העבודה הידניים:

כלי עבודה חשמליים

ישנם כלי עבודה חשמליים שבהחלט מומלץ שיהיו בכל בית.

כלים נוספים

עד כה הצגנו את הכלים העיקריים אשר מומלץ שיהיו בכל בית. כמובן שבמידה וקיים צורך, מומלץ לרכוש כלי עבודה ייעודיים המתאימים לכל פעולה באופן מדויק. בחנויות של אלמוג ציוד טכני, ניתן למצוא מגוון כלי עבודה מכל הסוגים של המותגים המובילים בעולם. המגוון הרחב יחד עם השירות המקצועי שלנו, יאפשר לכם לרכוש את הכלים המתאימים לכל פעולה. כלי העבודה החשמליים הנוספים המוצעים אצלנו הם: פטישוניםפטישי קידוח וחציבהמסורי חרבכלי מדידה דיגיטלייםמשחזותמסורים שולחנייםמסורים עגוליםמלטשות ועוד. בתחום כלי העבודה הידניים, ניתן למצוא אצלנו גם פנסים, אקדחי ניטים וסיכות, אולרים, סטים של מפתחות, קליבות ומלחציים, פצירות ומסורים.

מתכננים לבצע קידוח באמבטיה או במטבח? חשוב שתזכרו כי קידוח בקרמיקה מורכב יותר ביחס לקידוחים האחרים.

לכן אנו ממליצים לכם להקפיד על הכללים והשלבים הבאים:

 1. בחירת מיקום הקידוח: כדי להקטין את הסכנה בשבירת או בסדיקת אריחי הקרמיקה, נסו לקדוח בין האריחים. אם אתם קודחים באריח עצמו, הקפידו לעשות זאת במרכזו – שם יש בדרך כלל כמות גדולה יותר של טיח, מה שמקטין את הסיכוי לשבירת/סדיקת האריח.
 2. סימון המיקום לקידוח: סמנו בעיפרון בצורה מדויקת את מיקום החורים, בהתאם לאביזר שאותו אתם מעוניינים לתלות. לאחר מכן, הדביקו סרט דביק בצורת איקס במקום המיועד לקידוח.
 3. השתמשו במקדח לקרמיקה: זיכרו: למקדח זה יש ראש בצורת טיפה, ולא עם בליטות לצדדים.
  בנוסף, חשוב לשים לב שהמקדחה אינה במצב של רטט.
 4. קדחו לאט ובעדינות: קדחו בצורה איטית וטבלו מפעם לפעם את המקדח במים עם סבון כלים. מומלץ להתחיל את הקידוח עם מקדח קרמי במידה קטנה, ורק לאחר מכן לקדוח עם מקדח במידה הנדרשת.
 5. דייקו עם הדיבלים: חשוב להקפיד כי הדיבלים יהיו בקוטר זהה לעובי הקידוח ולא קטנים יותר (כפי שנהוג לעתים בקידוח בקיר). זאת משום שבניגוד לקיר – האריח אינו מתרחב בקידוח.
 6. שימו לב (1): במידה והקרמיקה קשה, מומלץ להשתמש במסמר פלדה לניקוב השכבה הראשונה, ורק אז לבצע את הקידוח.
 7. שימו לב (2): במידה ואריח הקרמיקה מתחיל להתרופף, עצרו את הקידוח והדביקו אותו. חזרו לעבודה רק לאחר שהאריח יציב במקומו.
  נשמח לסייע ולייעץ לכם בכל הנדרש!

החלטתם להשתדרג. מנגל פחמים OUT גריל גז IN. מזל טוב. עכשיו אתם עומדים בפני הבחירה איזה גריל גז לקנות? איך לבחור גריל גז מבין המגוון העצום המוצע למכירה? צוות המומחים של אלמוג הכין עבורכם רשימה של כל הדברים שיש לקחת בחשבון כשבאים לרכוש גריל גז.

בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית ברכישת גריל גז והעדפה ברורה שלו על פני מנגל פחמים מאובק. לפני שאתם מבצעים את הרכישה, חשוב לתת את הדעת על מספר נתונים אשר יסייעו לכם לבחור בגריל הגז המתאים ביותר עבורכם.

זול? יקר? אולי כדאי לשים את הדגש על האיכות

המחירים של גריל גז נעים החל מ-200 ש”ח לגריל גז פשוט ביותר ומגיע ל-30,000 ש”ח ומעלה עבור גריל גז ברמת האיכות והגימור הגבוהה ביותר. הבחירה הנכונה ביותר היא להגדיר תקציב מקסימום המיועד לרכישת גריל גז כאשר את הדגש העיקרי מומלץ לשים על איכות החומרים מהם בנוי הגריל. מבערים איכותיים המהווים את “המנוע” של הגרילר אמורים להחזיק למשך שנים רבות. גריל גז העשוי יציקת מתכת נהנה מעמידות לאורך זמן, רשת יציקת ברזל תפזר את חום הצלייה באופן שווה יותר וכמובן תהיה עמידה יותר ממתכת זולה מצופה אמייל.

מערכת ניקוז השומנים וקלות ניקוי הגריל מהווים אף הם פרמטר חשוב בעת הבחירה בגריל גז חדש. מערכת ניקוז איכותית של שומנים תאפשר לכם להיפטר מהשומן המיותר אשר עלול להידלק ולגרום למזון הנצלה להישרף. מכיוון שתחזוקה נאותה תשמור על אריכות ימים של הגריל, מומלץ לוודא שניתן לנקות את הגריל בקלות.

עוצמת הצלייה BTU

אחד הנתונים החשובים הוא עוצמת הצלייה אשר מוגדרת בדרגות BTU. מומלץ לרכוש גריל גז אשר עוצמת ה-BTU עומדת על כ-12,000 BTU לכל מבער. כלומר, במידה ומדובר בגריל גז בעל 4 מבערים העוצמה הכוללת צריכה לעמוד על לפחות 48,000 BTU עבור כל המבערים. יש לדעת שלעיתים מוסיפים בחישוב גם את עוצמת ה-BTU של כירת הצד (במידה וקיימת), לכן מומלץ לברר זאת מול המוכר.

אביזרים נלווים

כמו כמעט כל מוצר, גם לגריל הגז יש מוצרים נלווים אשר עשויים לעשות את ההבדל. כיסוי איכותי, עמיד במים ובקרינה יסייע לכם לשמור על הגריל לאורך שנים רבות. מברשת ניקוי תשמור על רשת נקיה, סט כלים איכותי ועמיד יאפשר לכם “לנהל” את המזון הנצלה באופן יעיל.

2 מבערים? אולי 3? ומה אם יש מבצע על 4 מבערים? הגודל כן קובע!

ככל שיש יותר מבערים, כך שטח הצלייה גדול יותר וכך גם גודל הגריל כולו. זהו נתון חשוב שיש לקחת בחשבון בעת שבוחרים בגריל גז חדש. אם אתם מתכננים להתקין את הגריל במרפסת שמש קטנה וקהל האורחים צפוי לעמוד על עד 10 אורחים, גריל גז בעל 2 מבערים אמור לעשות את העבודה. אם מדובר בגריל המיועד לעמוד במרפסת גג גדולה או בגינה או במקרה שאתם צפויים לארח כמות של 10-30 אורחים, גריל גז בעל 3 או 4 מבערים יספק את הביצועים הנדרשים.

ואחריות חבר, מה עם האחריות?

חשוב לדעת שכל גריל גז המשווק בישראל הוא בעל תו תקן מטעם מכון התקנים הישראלי, אך כמו בכל מוצר אחר, כך גם בגריל גז – כאשר קיימת אחריות ארוכה הדבר מצביע על ביטחון של היצרן באיב ואיכות המוצר ועל כן הוא מעניק לגריל אחריות ארוכה. לכן זהו אחד הפרמטרים שבהחלט יש לשים אליהם לב.

הגריל הגיע, מה עושים עכשיו?

קיבלתם את הגריל הביתה ועכשיו צריך להתקין אותו. מכיוון שמדובר בגריל גז, חשוב שטכנאי גז יחבר אותו למערכת הגז (לבלון גז נייד או למערכת הגז הביתית). זהו גם החוק. לרוב גם הפעלת האחריות תלויה בכך שאת ההתקנה ביצע טכנאי גז מורשה. מכיוון שלעתים צינור הגז חשוף לקרינת השמש, מומלץ לכסות אותו ולבצע מעת לעת בדיקה תקופתית לשלמות הצינור ולוודא שלא נוצרו בו קרעים או סדקים אשר עשויים להוביל לדליפת גז מסוכנת.

בסיום השימוש בגריל מומלץ מאוד לנקות אותו משיירי שומן ולכלוך וזאת על מנת לשמור על גריל תקין לאורך זמן. שימוש בחומרים כימיים חזקים עשוי לפגוע בפעולה תקינה של הגריל ולכן מומלץ להשתמש בנוזל כלים ומים.

הקיץ כמעט כאן, ובקרוב נוכל לצאת כולנו לחיק הטבע וליהנות מהיופי שיש למדינת ישראל להציע לנו. כדי להפוך את הטיולים שלכם למהנים במיוחד, אנחנו ממליצים לכם לצאת לקמפינג. אין כמו להתחמם ליד המדורה ולצלות מרשמלו, ללגום כוס קפה מול הנוף המדברי או היער השלו ולישון תחת הכוכבים המנצנצים. בין אם אתם יוצאים לטיול קמפינג עם המשפחה, ובין אם החלטתם לצאת לטיול שטח עם החברים, הנה לפניכם רשימת הציוד שאתם חייבים לקחת איתכם לקמפינג.

גריל גז נייד

גריל גז נייד מאפשר לכם לבשל ולצלות בשר, דגים וירקות בקלות ובנוחות מרבית. הגריל קומפקטי, ניתן לאחסון בתא המטען של הרכב והוא נוח לנשיאה. הוא בטיחותי לשימוש, קל מאוד להפעיל ולנקות אותו ולכן אידיאלי לטיולי קמפינג בחיק הטבע. הוא אינו מצריך הרכבה, וכולל רשת צלייה, הצתה אלקטרונית ומגש בו ניתן לאגור את השומנים הניגרים מן המזון.

 

צידניות

לצידנית יש יכולת בידוד קור, וכך היא מאפשרת לכם לקרר את המזון שאתם מביאים לקמפינג למשך עד חמישה ימים. בצידנית ישנו חלל פנימי שקל מאוד לנקות אותו והיא אינה סופגת ריחות. היא כוללת סגירה הרמטית, פתח ניקוז נוזלית וידיות חזקות לנשיאה והזזה. ישנו מגוון רחב של צידניות בגדלים שונים, מ-1.5 ליטר ועד 150 ליטר. הבחירה בגודל הצידנית תלויה בכמות המזון שאתם מתכוונים לשאת עמכם לטיול הקמפינג, וכן בהתאם לכמות האנשים שיצאתם איתם לטיול.

 

מיכלי מים

כאשר יוצאים לטיול קמפינג, חובה להצטייד במים על מנת למנוע התייבשות. במקום לסחוב בקבוקים רבים, מומלץ לרכוש מיכל מים. מיכל זה שומר על המים קרים לאורך זמן ויש לו ברז מובנה כך שנוח מאוד למלא כוסות בעזרתו. בנוסף לכך, הוא כולל פיה שמונעת דליפת מים. ניתן לשטוף ולנקות אותו בקלות, והוא עמיד מפני דהייה, שריטות, ריחות וכתמים. מיכלי מים מגיעים עם ידיות המאפשרות לשאת ולהרים אותם בקלות. ניתן להשיג את מיכלי המים במגוון גדלים – מ-1.4 ליטר ועד 38 ליטר.

 

ערסלים

אחת מההנאות הגדולות בטיול קמפינג היא לשכב על ערסל, לשמוע את ציוץ הציפורים ולתפוס תנומה קלה תחת קרני השמש החמימות. מומלץ לרכוש ערסל המאפשר נשיאה של משקל רב. ישנם ערסלים למשל שמסוגלים לעמוד בעומס של עד 220 ק״ג ומאפשרים לשניים לשכב יחד בערסל. הערסל ניתן לקיפול והוא קל לנשיאה ואחסון.

 

כסאות קמפינג

כסאות קמפינג מאפשרים לכם לשבת בנוחות רבה בחיק הטבע. כסא קמפינג מתקפל בקלות וניתן להכניס אותו לתיק נשיאה. הוא כולל ריפוד ספוג ומשענות לישיבה נינוחה, ובעל מבנה המורכב מצינורות פלדה כך שאין חשש שהכיסא יקרוס. ישנם כיסאות שכוללים אף מקום להניח בו את הכוס או בקבוק השתייה שלכם. ניתן להשיג כסאות קמפינג במגוון צבעים וגדלים שונים לבחירתכם.

 

אוהלים

אמרתם ציוד לקמפינג אמרתם אוהל. האוהל מאפשר לכם לישון בטבע, וניתן להשתמש בו גם לצורך הצללה בלבד. אם אתם חוששים להרכיב אוהל בעצמכם, אל דאגה. כיום ניתן להשיג אוהלים הניתנים להרכבה ולהקמה מהירה במיוחד. ישנם אוהלים ליחידים, אוהלים לזוג ואוהלים למשפחה שלמה. מומלץ לבחור באוהל הכולל כיסוי חיצוני לאיטום מים ורצפה אטומה למים, כך שבמקרה של גשם לא יהיה חשש מהצפת האוהל. בנוסף לכך, חשוב שבאוהל יהיו פתחי אוורור וחלונות מרשת שיגנו עליכם מפני חרקים ומזיקים.

 

שקי שינה

כדי שהטיול הקמפינג שלכם יהיה מוצלח, אתם חייבים שק שינה שיאפשר לכם לישון בנוחות ויגן עליכם מהקור בלילה. שק שינה צריך לכלול בידוד איכותי ששומר על טמפרטורה חמימה, וכן סגירה מהירה ונוחה. מומלץ לבחור בשק שינה מתקפל שניתן לדחוס אותו בקלות לתיק, לאחסן ולשאת אותו ממקום למקום. ישנם שקי שינה הכוללים רצועות מתיחה לצמצום מירבי של הנפח.

 

מזרנים

ישנו מגוון רחב של מזרנים המיועדים לטיולי קמפינג. כך למשל, תוכלו לבחור במזרן מתנפח לשינה נעימה במיוחד. מזרן כזה אינו סופג נוזלים, ניתן לנקות, לקפל ולאחסון אותו בקלות, הוא מונע החלקה והזעה, ועשוי מבד קטיפתי נעים, עמיד וחזק מאוד. ישנם מזרנים מתנפחים המגיעים עם כרית מובנית, שבזכותה תרגישו כאילו אתם ישנים במיטה בבית מלון. לצד המזרנים המתנפחים, קיימים מזרני שטח. הם דקים ופשוטים יותר, קלים מאוד וכוללים בידוד טמפרטורה.

 

ערכות קפה לשטח

חובבי טיולי קמפינג יכולים להישבע שלקפה ששותים בטבע יש טעם טוב יותר מהקפה שמכינים בבית. הדרך להכין קפה בשמורות הטבע, היא על ידי ערכת קפה. הערכות כוללות פינג׳אן, כירה מתקפלת, גזייה, כוסות וכלים מפלסטיק לסוכר ולקפה. מומלץ לרכוש ערכת קפה המגיעה עם כירת מיני רוטופליים החוסכת כ-30 אחוז מצריכת הגז וזמן הבישול לעומת ערכות קפה אחרות.

 

גזיות וכירות שטח

כירת גז מאפשרת לכם לבשל בקלות רבה תבשילים שונים בתנאי השטח. הכירות מאופיינות בבטיחות מירבית ומאושרות על ידי מכון התקנים. ישנן גזיות וכירות שטח בעלות מבער אלומיניום המתאים לבישול של סירים גדולים ומחבתות גדולות. לצד אלו, תוכלו לרכוש כירה גז עם מבערים עוצמתיים וגדולים העשויים מנירוסטה, שמפזרים את החום באופן אחיד. כירת גז כזו כוללת גם כוס לאיסוף שומנים שניגרים מן המזון שאתם מבשלים.

 

מלחם

מלחמים ומיכלי גז מיועדים להצתה של כיריים, גריל גז או גריל פחמים בשטח. בנוסף ניתן להצית בעזרתו פחמים וגזי עץ. מומלץ לרכוש מלחם בעל ידית אחיזה נוחה, שתאפשר לכם להשתמש בו לאורך זמן מבלי שהיד שלכם תתעייף.

 

ריהוט שטח

אז אחרי שבישלתם את האוכל, נשאלת השאלה היכן תניחו אותו. לשם כך מומלץ להצטייד בשולחן קמפינג מתקפל ויציב העשוי משלדת אלומיניום. שולחן כזה מיועד בדרך כלל לארבעה אנשים, והוא נייד, קומפקטי וקל לנשיאה. ניתן לרכוש סט ריהוט שטח הכולל שולחן עם כיסאות מתאימים, וכך תוכלו ליהנות מארוחה נעימה במיוחד.

 

אולרים

עם אולר אתם מוכנים לכל הפתעה ומשימה שעלולה לצוץ במהלך טיול קמפינג. מומלץ לרכוש אולר רב תכליתי הכולל קוצץ וחושף חוטים, פלייר שפיץ, פלייר רגיל, מברג פיליפס, מברג קטן, מברג בינוני ומברג גדול, טבעת חיבור, פותחן לפחיות ובקבוקים, להב משונן, מסור עץ, מספריים, קוצץ תיל, שופין ועוד. ישנם מספר מותגים המציעים מגוון סוגים וסגנונות של אולרים – מולטיטולס – הכוללים מגוון רחב של כלים ואפשרויות.

 

משקפות

טיול קמפינג מאפשר לכם לצפות בבעלי חיים וצמחים שביום יום אתם לא נתקלים בהם. בעלי החיים עשויים להסתתר או להיות מרוחקים מכם, לכן הדרך היעילה ביותר לראות אותם היא באמצעות משקפת. מומלץ לרכוש משקפת איכותית המגדילה פי 10 את המטרה בה אתם צופים, ומאפשרת פוקוס מיידי וקל על התצפית שלכם. ישנן משקפות בעלות ידיות המצופות גומי שחור, רצועה לצוואר ותיק נשיאה, כך השימוש בהן הוא נוח במיוחד.

 

משאבות

משאבה היא ציוד שימושי מאוד בטיול קמפינג. ניתן לנפח בעזרתה מיטות מתנפחות, מזרנים מתנפחים, ואביזרי ים מתנפחים כמו סירות ואבובים. ישנן משאבות ידניות, משאבות רגליות הפועלות באמצעות דחיפת הרגל על המשאבה, משאבות הפועלות על סוללות ומשאבות חשמליות אותן תוכלו לחבר לרכב לניפוח מידיי ומהיר.

 

קרחום

קרחום מהווה תחליף לקרח, והוא אידיאלי לטיולי קמפינג. הוא שומר על קירור המזון זמן רב יותר מקרח רגיל, וניתן להשתמש בו כמה וכמה פעמים. הוא מתאים לכל סוגי הצידניות ומאושר על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי.

 

כריות מתנפחות

כדי להבטיח שינה טובה בטיול הקמפינג שלכם, מומלץ להצטייד בכריות מתנפחות. כריות מתנפחות אלו מעניקות תמיכה לצוואר ובעלות ציפוי קטיפתי מפנק שאינו סופג נוזלים. ניתן לאחסן ולקפל בקלות את הכרית המתנפחת.

 

תרמוסים

תרמוס מיועד לאחסון של מים קרים, שתייה חמה ומרקים. הוא כולל בידוד השומר על טמפרטורות הנוזל למשך זמן ממושך. תרמוסים איכותיים מסוגלים לשמור על חום במשך 6 שעות, ולשמור על קירור הנוזל במשך 24 שעות. חשוב לבחור בתרמוס עם מכסה אטום למניעת דליפה של הנוזלים, וכזה שניתן לשתות באמצעותו בקלות ובנוחות.

 

קטלן יתושים

אם יש חיסרון גדול אחד בטיול בטבע, אלו היתושים שמזמזמים באוזן וזוממים לעקוץ אותנו. כדי להילחם בהם ולהגן על עצמכם מפני העקיצות, מומלץ להגיע לטיול הקמפינג עם קטלן יתושים. מכשיר זה נטען באמצעות כבל USB, וכולל נורה עם תאורת יום וסוללת ליתיום חזקה במיוחד. ניתן לתלות את הקטלן, והוא חסכוני בחשמל ועמיד במים.

 

שמשיות

השמש הישראלית היא חזקה מאוד, ועל מנת שלא תשרוף את עורכם כדאי להצטייד בשמשייה. ישנו מגוון סוגים של שמשיות: שמשייה קלאסית כמו שאנו מכירים מחוף הים, שמשייה דו שימושית שיכולה לשמש גם כשמשייה רגילה וגם כאוהל חוף כאשר מניחים אותה על האדמה, וגזיבו המספק אזור הצללה גדול ובעל בד המגן בדרגת 50 UPF מפני השמש. הבחירה בסוג השמשייה כולה שלכם.

 

מאווררים ומצננים

אלו הם מכשירי חשמל שהם חובה בכל טיול הכולל לינה באוהל משפחתי במהלך עונת הקיץ. מאווררים ומצנני אוויר לאוהל יעניק אוויר קר ונעים בתוך האוהל שלכם. הוא קומפקטי וקל לנשיאה ולאחסון, והיתרון הגדול שלו הוא שהוא שקט מאוד כך שניתן להפעיל אותו גם כאשר אתם ישנים.

 

מחצלות

המחצלת מאפשרת לכם להתרווח עליה ולשכב עליה בנוחות. היא מתאימה לכל תנאי השטח, בין אם מדובר בשטח חולי ובין אם מדובר באדמה או דשא. היא קלה לנשיאה, ניתן לקפל אותה ולנקות אותה בקלות בכביסה. ישנן מחצלות עם כיס פנימי נסתר לאחסון הטלפון, כך שתוכלו להשאיר את הטלפון שלכם במחצלת בראש שקט.

 

מקלחון סולארי

אם הגעתם לאתר קמפינג ללא מקלחות, אל דאגה. מקלחון סולארי יאפשר לכם להתקלח גם בתנאי שטח. המקלחון בעל קיבולת של 20 ליטר מים, ומספיק לכמה וכמה מקלחות. ניתן לתלות את המקלחון על כל התקן ולחמם את המים באמצעות השמש. הוא קומפקטי, נוח לנשיאה וכולל מד טמפרטורה.

 

סט סירים ומחבתות

אין כמו לאכול בחיק הטבע, וכדי לבשל עליכם כמובן להצטייד בסירים ומחבתות. מומלץ לבחור בסט סירים העשוי מנירוסטה – חומר זה הוא קל יחסית והוא מפזר באופן אחיד את החום בזמן הבישול. כדאי לשים לב שלסירים ולמחבתות ישנו ציפוי שמונע הידבקות של מזון.

 

תיקים

כמו שאתם רואים, כאשר יוצאים לקמפינג יש צורך להצטייד בציוד רב. על מנת לשאת את הציוד בקלות, מומלץ לרכוש תיק גב בעל כיס מרופד עם חלוקה לתאים קטנים וגדולים, ומערכת גב נושמת ומרופדת. ישנם תיקים המגיעים עם כיסוי מיוחד שמגן על התיק מפני גשם.

 

עגלת קמפינג

ישנו ציוד קמפינג שאין אפשרות להכניס אותו לתיק, גדול ככל שיהיה. אז על מנת לשאת את אותו ציוד בקלות, תוכלו לרכוש עגלת קמפינג. מדובר בעגלה מתקפלת, קלה שמאפשרת לשאת ציוד בכל תנאי שטח – אדמה, אספלט או דשא. העגלה עומדת בעומס מרבי של 100 ק״ג, והיא כוללת גלגלי PVC לגרירה נוחה וחלקה של הציוד שלכם.

דילוג לתוכן